O nás

Vitajte

Malý príbeh o nás

Vitajte

Rodinna firma

Ovocinárstvo pri kríži – rodinnú firmu založil v roku 1999 otec, manžel,  starý otec a prastarý otec  Vojtech Sobotovič. Vysadili sme sady a vinice o celkovej výmere 8,61 ha. Po smrti nášho otca, v ťažkých časoch, udržala firmu, sad aj vinicu, naša maminka, Anna. Od januára 2009 vediem a spoločne s rodinou rozvíjam rodinnú firmu ja, jeho syn, Henrich.

 

Cieľom našej rodiny je udržať a zveľadiť to čo náš otec vytvoril a na čo sme hrdí. Krásne sady a vinice vytvorené a ošetrované s maximálnym úsilím v súlade s prírodou. A my na váš stôl teraz s radosťou prinášame zdravé a chutné produkty týchto sadov a viníc.

O nás

 • V skladbe odrôd sa prevažne nachádzajú rezistentné odrody, tak aby sa minimalizovala potreba chemickej ochrany.
 • Celý sad je zavlažovaný kvapkovou závlahou tak potrebnou pre vytvorenie optimálnych podmienok na vývoj a správne vyzretie plodov.
 • Skladovanie a spracovanie prebieha v technologických zariadeniach najvyššej kvality, ktoré zaručujú dlhodobé zachovanie kvalitných chuťových a vizuálnych znakov ovocia.
 • Ovocie sa skladuje v konzumnej zrelosti, zbiera sa ručne a iba zrelé plody. Naše ovocie nedozrieva cestou ku vám, nepotrebuje chemickú úpravu.
 • Vaše ovocie prichádza priamo na Váš stôl od pestovateľa bez potreby zbytočnej logistiky, chemickej ochrany a obchodných medzičlánkov umelo zvyšujúcich konečnú cenu.
 • Rozširujeme naše sady a vinice, aby sme uspokojili vaše požiadavky. Novozískanú pôdu, ktorú predchádzajúci vlastníci dlhodobo zanedbávali, vždy zrevitalizujeme a vyčistíme od odpadkov. Nové stromčeky rezistentných odrôd ovocia vysádzame len do zdravej pôdy.

 

Významné udalosti Zdravo a Chutne .com

 • 11.2009 Pôdohospodárska platobná agentúra schválila spoločnosť OVIN ako dodávateľa ovocia pre program Školské ovocie, viď http://www.apa.sk a  www.skolskeovocie.sk;
 • prostredníctvom sprievodných akcií programu Školské ovocie sa podieľame na vzdelávaní žiakov, ktorým pomocou priamych prezentácií ukazujeme náš spôsob pestovania a spracovania výrobkov, v súlade s prírodou a požiadavkami na zdravý produkt;
 • Od jesene 2010 prebieha revitalizácia sadu. Môžete sa tešiť na nové rezistentné odrody jabĺk ako napr. Heliodor, Rubinola, Shalimar, Lucy, Sírius a nové rezistentné odrody marhúľ, broskýň, sliviek, hrušiek a jahôd.
 • od roku 2011 sú všetky naše produkty chránené pod ochrannou známkou ZDRAVO A CHUTNE;
 • dňa 20.1.2012 ocenenie Danubius Gastro 2012 pre našu kolekciu Jablkových čipsov;
 • Od roku 2017 spolupracujem s významnými obchodnými sieťami ako Kaufland a Billa na projekte regionálnych produktov .
 • Aj v roku 2018 a 2019  sa stále snažíme pre Vás vyvíjať a vyrábať nové a zaujímavé, ale najmä zdravé a chutné produkty z nášho ovocia ako napr. Cider a naše cukríky

 

Veľa zdravia Vám praje

Ing. Henrich Sobotovič s rodinou

Zdravo a chutne

Čím sme výnimočný
Pestujeme ZDRAVO A CHUTNE

V našom sade vysádzame rezistentné odrody. Využívame biologickú ochranu sadu aj vinice a spolu s kvapkovou závlahou pestujeme naše ovocie v súlade s prírodou.

Vyrábame ZDRAVO A CHUTNE

Naše ovocie je dopestované bez umelých hnojív alebo postrekov a výrobky z neho sú bez umelých konzervantov, presne tak ako to robili naši starí a prastarí rodičia.

Skladujeme a dopravujeme ZDRAVO

Ovocie zbierame iba ručne. Zbierame iba zrelé plody, ktoré skladujeme a spracovávame v technologických zariadeniach najvyššej kvality. Máme efektívnu logistiku bez zbytočného preskladňovania, prepravy a obchodných medzičlánkov umelo zvyšujúcich konečnú cenu.

Čím sme výnimočný
ZDRAVO A CHUTNE a zodpovedne

Našim cieľom je neustály vývoj nových - zdraviu prospešných produktov. Záleží nám na prostredí kde žijeme. Vysádzame moderné a ekologické sady, meníme naše životné prostredie k lepšiemu.

ZDRAVO A CHUTNE a edukačne

Rovnako nám záleží aj na všetkých deťoch, novej generácii. Zúčastňujeme sa programu „Školské ovocie“, v rámci ktorého dodávame deťom v Materských a Základných školách naše ovovcie a výrobky z neho úplne zadarmo. Všetku byrokraciu , ktorá by ležala na pleciach školských zariadení preberáme na seba a pre veľké zariadenia nad 500 žiakov a do 50 km od našej prevádzky ponúkame dobrovoľný špeciálny program - výdaj ovocia a výrobkov priamo v školskom zariadení.

Sme tu pre Vás od roku 1999

Naša „novodobá postkomunistická“ história sa píše od roku 1999. Za kvalitu overenú časom ručíme aj dnes svojim menom, nesľubujeme nesplniteľné.